מוטי דינסטג

13/10/1963 - 14/06/2018

פרטים אישיים

תאריך לידה: כ"ה תשרי התשכ"ד

תאריך פטירה: א' תמוז התשע"ח

שם האב: רפאל

שם האם: אלדה

ארץ לידה: ישראל

מקום קבורה: רמת יוחנן

מסמכים

לא מצורפים מסמכים

משפחה

מוטי דינסטג

הרגע ההוא בבוקר יום חמישי, שבו החלה השמועה שמוטי איננו לעבור מפה לאוזן ומוואטסאפ אחד לשני, הוא מסוג הרגעים בהם מותירה אותך המציאות נטול מילים, לכל היותר כמה חלקי משפטים מקוטעים ושאלות חסרות מענה כמו "למה?" ו"איך זה קרה?" ו"איפה זה בכלל מאוריציוס?", שאלות פתוחות שמיד מתחלפות באבחת כאב. והלב יוצא אל רפאל ואל אלדה שכאן ואל יעלי שרחוקה כל כך וכמובן אל גל, סתו ויובל, אל נעם, סיגל ורון ואל כל שבט דינסטג הגדול והאהוב. וזהו גם מסוג הרגעים שמזכירים לך שאחרי ככלות הכל אנחנו קהילה, שהקשרים והזיקות וצמתי המפגש בה רבים ואינטנסיביים, ושאין על כן אחד בה שהצער הזה חולף לידו, שלא מרגיש אותו ממש באופן אישי.

אז צר לנו היום, לכולנו, על מוטי שהקדים להסתלק מן העולם, צעיר כל כך, מוטי שנולד כאן לפני 54 שנים ומאז היה בשר מבשרו של המקום, כילד וכנער וכאיש, כבן קיבוץ וכחבר בו.

מוטי נולד באוקטובר 1963, בן בכור לאלדה ולרפאל, נכד בכור לסבים משני הצדדים, אחיין ראשון לכל הדודות, משוש נפשם של כל בני המשפחה. תחרות בלתי סמויה התקיימה כשהיה פעוט מי יקדים ויגיע אחה"צ אל הפעוטון לקחת את הילד. סיפרה לי אלדה שלא פעם הקדים זישה וחיכה במרפסת הפעוטון לשעה היעודה וכשהגיעה היא, כבר נאמר לה שהילד הלך עם סבא לטייל…

כיאה לילד בכור, הכל דאגו שיאכל, ואילו הוא – ילד קטן היה ובררן גדול. היתה זו חנה ענבר הזכורה לטוב, המטפלת המסורה מן הפעוטון, שמצאה את המתכון המנצח: אטריות עם קקאו וסוכר. את המאכל הזה המשיכה סבתא יהודית להכין למוטי מדי יום עוד שנים אחר-כך, כשכבר היה תלמיד בית ספר, והתחלף עם השנים ב"מזון בריאות" אחר: צ'יפס.

מיום שנולד צעד מוטי בתלם החינוך המשותף: מהפעוטון עבר לגן שבולת ומשם לכל התחנות המקובלות: בית הילדים וחברת הילדים, בית הספר היסודי והחטיבה בגוש והתיכון ביגור. הלינה היתה משותפת וגם שעות העירות: מתקלחים, מתלבשים, לומדים, עובדים ומשחקים – הכל ביחד. קבוצת הגיל של מוטי היתה קטנה מאוד, אך תמיד היתה צמודה לכיתות הסמוכות והחיים קרובים/אינטימיים/צפופים – יבחר לו כל בן משק את המילה המתאימה לו וימחק את המיותר…

בתום לימודיו בבית הספר יצא מוטי לשנת שירות ונמנה על מקימי גרעין הש"שינים הראשון שיצא לעזרת הקיבוץ הצעיר מיצר ברמת הגולן. לאבא רפאל, שהקדיש בעצמו שנים ארוכות להדרכה חקלאית בקיבוצי דרום הרמה – היתה זו גאווה גדולה.

את השירות הצבאי עשה מוטי בבסיס חיל האוויר בלוד, שם היה מפעיל של רד"ט – מכשיר רדיו-טלפון. כשהשתחרר, "נחטף" ע"י עמוס נצר, ביחד עם עוד כמה חבר'ה צעירים, לעבודה בפלטוב שאך זה הוקם. במקביל השלים בגרויות. ומה עוד קרה אז? הוא הכיר את יעל, אחת מתלמידי תכנית סל"ע שגרו ועבדו אז בקיבוץ, והאהבה פרחה… באותם ימים שאחרי הצבא הצהיר מעל דפי "ברמה": "אני יכול לומר בפה מלא שמקומי ברמת יוחנן ואני מקווה שגם עתידי. אני רואה ברמת יוחנן בראש ובראשונה בית, ולכן המשאלה שלי לגבי החיים כאן היא, קודם כל, לבנות פה בית ולהקים משפחה". צפוי עוד טוויסט בעלילה, של 15 שנות חיים מחוץ לקיבוץ, אך בסופו של דבר, נאמן למשאלתו, ביסס מוטי את חייו וחיי משפחתו ברמת יוחנן.

מוטי ויעל נישאו בל"ג בעומר תשמ"ז, מאי 1987, ולאחר שחסכו די כסף יצאו לטיול בן עשרה חודשים בארה"ב. כששבו ארצה השתלב מוטי בגד"ש. בשמונת חודשי עבודתו שם, בטרם החליטו בני הזוג על עזיבת הקיבוץ, הספיק להתהפך עם טרקטור לתעלה ליד המאגר בדמון ולהינצל בנס…

תחנתם הראשונה של מוטי ויעל מחוץ לקיבוץ היתה חולון, שם נולדו גל וסתו. מוטי קנה קו חלוקת חלב ב"טרה" ובכך עסק מספר שנים, עד שחבר לאבא של יעל בקניית מפעל לתכשיטים. מוטי, מספרת יעל, היה כמו חתול – איפה שזרקת אותו, שם הוא הסתדר – בכל עבודה ועם כל בן-אדם. הוא נכנס לעסקי התכשיטים ללא כל ידע קודם בתחום, אך היה סקרן, חרוץ ושקדן ועד מהרה רכש את הידע הדרוש והיה זה שלימד את העובדים את המלאכה. עם הזמן עברה המשפחה לאזוּר ואח"כ לעין-ורד, שם התעשרה ביובל, בן הזקונים.

ואז באה ההבשלה לחזור הביתה. בשנים שעברו מאז עזב את הקיבוץ כל הצדדים השתנו וכבר לא היו במקום בו היו 15 שנים קודם לכן, לא הוא, לא משפחתו וגם לא הקיבוץ: "הגעתי לאיזו נקודה", סיפר, "שבה אמרתי לעצמי, או שאני ממשיך בעסק שלי (והיה לי טוב בו) או שאני חוזר לקיבוץ, וחוזר בידיעה שאני אוכל להשתלב בפלרם. […] אם לפני כמה שנים לא יכולתי לחשוב על מהלך של חזרה לקיבוץ, בשנתיים האחרונות עברתי תפנית גדולה ששינתה את ההסתכלות שלי על אורח החיים הקיבוצי. כסף זה לא שיקול בלחזור לרמת יוחנן. […] הסיכון שלא יהיה לנו טוב בקיבוץ היה נמוך. אני חזרתי בידיעה שאני בא להשפיע ולא לשבת בבית ולתת לדברים לעבור לידי".

מוטי נשאב בחזרה לפלר"ם. תחילה עבד במחלקת אבטחת איכות וכשהוקמה חברת הבת "פלר"ם אפליקציות", עבר לעבוד בה ומטעמה אף יצא לשליחות באנגליה, חלקה לבדו וחלקה עם יעל ויובל. כששבו ארצה, חזר לפלר"ם ובמשך שלוש שנים ניהל את המפעל של פלר"ם בגרמניה, כשהוא חי על קו גרמניה-ישראל. בשנים האחרונות יצא לעבודת חוץ והיה סמנכ"ל תפעול של לול אלונים. בקרוב אמור היה להתמנות למנכ"ל…

מוטי היה תוצר מובהק של הבית בו גדל, ממשיך הדרך שהתוו לו אבא ואמא, סבא וסבתא ונזכיר גם את דודה אפרת שעזבה גם היא אותנו בחטף: בפשטות ההליכות, בחיבור העמוק למקום הזה, בנכונות לקחת חלק בכל אירוע תרבות: בשירה, בריקוד ובמה שהתבקש, בחריצות שלא ידעה אמנם גבול, אך באורח פלא לא באה על חשבון טיפוח המשפחה. תמיד עבד סביב השעון, אך ידע לתת לבני ביתו את ההרגשה שהוא שם: נענה לצרכי ההורים והאחים, יודע מה קורה עם כל אחד מהילדים ופרטנר מושלם ליעל, כך להגדרתה.

מבחינות רבות הגיעו מוטי ויעלי למנוחה ונחלה שניתן להתקנא בהן: הילדים גדלו ובונים את חייהם, תכניות לעתיד היו בשפע וכלפי חוץ לא ניתן היה להבחין בשום סימן מקדים המבשר רע. מבחינתנו, אנשי קהילת רמת יוחנן, היתה אפוא ההפתעה מוחלטת.

רק מילים טובות על מוטי נשמעות ברחבי הקיבוץ בימים האחרונים, ואין זה רק בגלל שהוא איננו עוד. מוטי היה אדם שלא רכש לו אויבים, סגולה לא מובנת מאליה בחיינו המשותפים.

מוטי, כשחזרתם לקיבוץ לפני 15 שנים הצהרת מעל דפי "ברמה": "באנו לפה לתמיד". אז איך זה שככה שוב עזבת, פתאום?

נפרדים ממך בטרם עת בצער עמוק ומחבקים את יעלי שלך, הגיבורה והאמיצה, את גל, סתו ויובל, את אלדה ורפאל, את רון, סיגל ונעם, את משפחת מזרחי – משפחתה של יעל, ואת כל בני המשפחה הרחבה.                                            

סיפורים

לחצו על הכותרת על מנת לקרוא את הסיפור

 • אבא – גל סתו ויובל

  אבא – גל, סתו ויובל דינסטג

  אני לא יכול לדבר עליך בזמן עבר ואני לא מתכוון להתחיל. אין גם סיכוי שאספר עליך ועל מעלותיך בזמן סביר. הכי חשוב לנו שיידעו שאתה אבא מדהים. כזה שבשבילו המשפחה מעל הכל. לא הייתה בקשה או צורך שלא קיבלו את מלוא תשומת הלב ובדרך למטרה לא הייתה אבן שלא הפכת. אתה אבא זורם, שתמיד תומך בכל החלטה שלנו, יודע לדחוף כשצריך, לוותר כשצריך ולהעביר דירות כשצריך. אנחנו כל כך נתגעגע אליך. נתגעגע לבדיחות הקרש שלך ולזה שתמיד צחקת דווקא מהקטעים הכי פחות מצחיקים. נתגעגע לזה שהכרחת אותנו לראות את אותם הסרטים בפעם המאה. נתגעגע לברק שהיה לך בעיניים כשדיברת על גאדג'ט חדש או כל דבר אחר שעניין אותך,ואתה לא תמיד מדבר. אבל גם בשקט שלך היית מעורב בכל צעד שלנו, וכשכן דיברת המילים שלך יצאו מהלב וכל עצה שלך שווה זהב. אבא, אני לא יכול לדבר עלייך בזמן עבר כי אתה חלק ממני, מאתנו, אתה חי בנו. אני רואה אותך כל פעם שאני מביט במראה ואת הדברים הכי טובים באופי שלנו לקחנו מכם. אנחנו מבטיחים לך שנמשיך בדרך שלנו, כל אחד בדרכו אבל תמיד תמיד ביחד, הדרך שהסבה לך כל כך הרבה גאווה ואנו מבטיחים לך שתימשך. אנחנו נשאר מאוחדים ונשמור אחד על השני ועל אמא, שהיא האדם הכי חזק שאנחנו מכירים. תדע שגם עכשיו אתה לא הולך לשום מקום, אתה ממשיך ללוות אותנו בכל צעד שלנו. אוהבים אותך בלי סוף.

 • אתה שלי ואני שלך – סיגל לנצט

  אתה שלי ואני שלך – סיגל לנצט

  אח יקר ואהוב שלי,

  המשפטים רצים לי בראש וכל כך קשה לי לכתוב.

  אני לא מסכמת,  את זה כבר נעשהלבד מתישהו… 

  אני מקווה שאתה יודע כמה אני אוהבת אותך, הרי תמיד נשאתי אליך עיניים.תמיד ידעת לשלב באופן מופתי בין עבודה סביב השעון לבין המשפחה. לכל אחד נתת להרגיששאתה שם ב-100%, ממש קוסם!

  כי אתה איש של אנשים, כזה עם לב ענק של זהב: תמיד נותן יד, מקשיב,דואג, שואל, מתעניין ועוזר איפה שרק צריך. בכל תחנות חייך השארת שובל של אוהבים.אנשים אומרים את שמך בערגה מובנת מאליה. אומרים לי: אהה… מוטי, איזה איש! ואני…כל כך אוהבת אותך.

  החריצות שלך בולטת יותר מכל. בכל התפקידים שמלאת במהלך הקריירהה מפוארת שלך, מחויבות ללא גבולות היתה שם המשחק. מעולם לא התלוננת, גם בתקופות קשות, גם במשברים וגם כשלא היית לגמרי בריא. שום דבר לא עצר אותך! הכל בשקט, בנועם,בלי דרמות, מתחת לרדאר דחפת פרויקטים כמו בולדוזר. כל כך צנוע, נטול אגו, גם כשפגעו בך וטרטרו אותך מחו"ל לארץ ואני התפוצצתי, אמרת לי: סיגל, הכל בסדר. ושתדע לך, אני עוד כועסת…

  ללא ספק, המתנה הכי טובה שהבאת לנו זו יעלי והילדים. אי אפשר לבקשיותר מזה.

  יעלי והילדים הם באמת כל עולמך, כל כך היית גאה בהם תמיד וכל כך השקעתבכל מה שהיו צריכים.

  כשהתמונות רצות לי בראש, אני נזכרת איך גל וסתיו היו יושבים עםפיג'מות על המיטה ומחכים שתחזור מהעבודה ותגיד להם לילה טוב. הם לא ויתרו. ואתה…היית נכנס, מחבק, משוחח איתם ומשכיב אותם לישון. אתה יודע מוטי, הם לא סתם מוצלחים…

  ואת יעלי אני יודעת כמה אתה אוהב וכמה היא אוהבת אותך. נכון שהייתמוריד לה את הירח? הזוגיות שלכם פשוט מופלאה, מיוחדת במינה. אתם עמוד התווך שלהמשפחה.

  אני מרגישה שהמילים כל כך קטנות ואתה כל כך גדול…

  אני רוצה להודות לבית רמת יוחנן על החיבוק החם והתמיכה ולכל החבריםשלנו באשר הם. הימים הם ימים קשים מנשוא והחיבוק מרגש.

  ומוטי, אל תשכח שאתה שלי ואני שלך.

   

   

 • זה פשוט לא הוגן- נעם דינסטג

  זה פשוט לא הוגן – נעם דינסטג

  מוטי,

  בילי ג'ואל שר בצחוק ש"רק הטובים מתים צעירים". במקרה שלך זה כל כך מקומם ועצוב. כמה צעיר אתה ביחס למוות, זה פשוט לא הוגן.

  היתה לך דרך מיוחדת לעשות דברים, בצורה משמעותית ותומכת, בצניעות שקטה, כמעט ברקע, זה החותם שלך. עם הרבה נשמה, רוח צוות משפחתית, אכפתיות ואמפתיה מהולה בהומור השטותניקי והכיפי שלך.

  כמה עצוב לסכם עכשיו את חייך ופועלך, כשאתה פורח, בתפקיד בכיר ומשמעותי בעבודה, כשהיית יכול לנוח מעט על זרי הדפנה, להקדיש יותר זמן למשפחה, לזוגיות עם יעל, לחיי הפנאי שלך.

  תמיד היית במרכז – אבל ברקע. תמיד היה אפשר לסמוך עליך שתטפל במה שצריך, ללא גבול או אנוכיות כלשהי, תמיד סיפקת השראה למה שנכון, צריך וראוי לעשות, וכמה יכול להיות אכפת למישהו כדי לגרום לזה לקרות.

  גם כשיעל ואתה גרתם בחולון, הצלחת מרחוק לדאוג שאעלה לתורה בשנת בר המצווה שלי.

  אני נזכר בערגה בתקופות שהתארחתי אצלכם והצטרפתי אליך לעבודה בקו החלוקה של "טרה". קמים באמצע הלילה ליום עבודה חווייתי שאפשר לי לחוות מציאות שונה מהשגרה ובמיוחד לבלות איתך "אחד על אחד" .

  לא קשה לזהות את פירות ההשקעה והנתינה שלך בכל מקום שקראת לו בית – במשפחה, בעבודה ובספורט, שחקן נשמה, שדמותו והקשר עמו נחרטים בזכרון.

  והאיכויות המיוחדות הללו שלך, מוטי, ימשיכו עִמנו, הן דבוקות אל דמותך ואל הזכרונות ממך.

  יובל, סתיו, גל ויעל האהובים – יש בכם המון ממוטי, שזור אמנם בעצב עכשיו, אבל גם בהרבה כוח שלא יימוג. זה תקף גם לכל מי שעבד ובילה זמן איכות עם מוטי וזכה להשראה המיוחדת שלו.

  נוח על משכבך בשלום, אחי הבכור. אני בקושי מעכל וכבר מתגעגע. זה כל כך לא הוגן.

  תודה על הרוח שהנחלת, היא תספק נחמה ואולי גם כוחות להמשך הדרך.

   

 • תחסר לנו מאד – אהוב שלנו – יעלי

  תחסר לנו מאד, אהוב שלנו – יעל דינסטג

  איך זה, איך זה שאני שוכבת במטה ומאזינה לציפורי לילה לבד?

  איך זה שאחזור מחדר כושר ולא ניפגש אח"כ לארוחה, או סתם לשתות…

  איך זה שלא נקפוץ לאכול יחד עם הילדים בתל אביב?

  איך ואיך .. כל הדברים שעשינו ביחד וכל כך אהבנו כבר לא יהיו ????

  והיו כל כך הרבה.

  מהרגע שנפגשנו היו לנו חלומות משותפים.

  לא הכל עבד על פי התכניות, אבל תמיד ידענו להרים את הראש ולהסתכל קדימה לשאוף לטוב – ללמוד  ולהתקדם, כל אחד בתחומו אבל תמיד בתמיכה הדדית ואהבה רבה.

  ידענו ביחד ליצור את הקן המשפחתי שמתאים לנו, להעז.. למרות שלא תמיד הכל היה מקובל, לדעת לשמור על המשפחות שלנו ללא דופי.

  כך היינו שנינו, אחד בשביל השני, וזה אף פעם לא היה לי כמובן מאליו. תמיד ידעתי שלא עם כל אחד הייתי יכולה להעביר שנים כה רבות כל כך של חוויות ופריון הדדי.

  אהוב שלי, כמה הערכה ואהבה אנו מקבלים מאלונים על תקופה כל כך קצרה,יחסית, שבילית במחיצתם. גם שם מאד תחסר. הכנסת שם את רוח הסערה שבך, את התשוקות ליצירה, חזון… וזה ממש לא הפתיע אותי – כל מילה שנאמרה לנו מהם אני כבר ידעתי מהשיחות שלנו, והאהבה שלי אליך רק מתעצמת מהצניעות שבך עם כל כך הרבה חוזק פנימי שהכרתי והערכתי.

  אתה השותף ל"שגעונות" שלי, הרגשתי שככל שחלפו השנים כשאני מספרת או מעלה רעיון – מיד בעיניך נדלק ניצוץ, ובשתי ידיך הנפלאות מוביל ומבצע.

  חברות שכזאת עם כל כך הרבה תכניות לעתיד –

  תחסר לנו מאד אהוב שלנו, אבל עם המורשת המדהימה שהשארת לילדינו. אני רואה אותם בכאבם אך איתנים – וגאוותך בהם מובילה כל אחד להמשיך בדרכו והמשפחתיות שהענקת נותנת לנו כח להמשיך ולתמוך האחד בשני.

  לפני חודש ושבוע טסנו לגן עדן. סתם, בלי שום סיבה. כאלה היינו – במקרה זה יצא ביום ההולדת שלי.. – החברים שלחו לי בקבוצה ברכות וכתבתי להם: " תודה חברים אהובים, חוזרת מצלילה , לוקחת אוויר לעוד הרבה שנים". אבל לא תכננתי,כפי שסיגלי כתבה, ששם תשאר. ועם כל האמירות שנשארת לפחות במקום מדהים והיית מאושר –קצת קשה לי להתנחם.. ועכשיו אני מרגישה שכל בוקר אני לוקחת אוויר וצוללת…

  חייבת להודות שלא מצליחה להיפרד ויש עוד משימות ותוכניות בקנה.

  אז אני ממשיכה ואתה איתי…וממך יש לי בקשה, ואצטט מהמילים של עלמה זוהר:

  "תדליק לי כוכב,

  תן לי סימן שאדע

  הבהוב מרחוק

  כמו פרידה,

  כמו רכבת בלילה…."

   

   

  נכתב ליום השלושים

   

   

 • הספד למוטי – לול אלונים

  הספד למוטי – שמואל –לול אלונים

  הגעת אלינו לפני קצת פחות משנה לתפקיד סמנכ"ל הארגון. מיד הבנו שבא אלינו אדם רציני, ישר, צנוע, מוכשר ואיכותי,משקיען אמיתי, מישהו שאפשר לסמוך עליו, מישהו שנוכל לבנות עליו שיוביל ביום מן הימים את הספינה הגדולה הנקראת: "תשלובת לול אלונים", המשייטת בענף שכולו מים סוערים.

  בדרכך השקטה אך השקדנית למדת שלב אחרי שלבאת כל הסביבה שאותה היית אתה, מוטי, אמור לנהל, הכוללת עשרות אנשים ואין סוף פרטים קטנים אשר מרכיבים את הפאזל כולו.

  בדרכך הצנועה, בדוגמא האישית שנתת ובמסירות בלתי מתפשרת הפך מקום העבודה לבית שני עבורך, ולנו היית חלק מהנוף. נראה היה שתמיד היית אתנו.

  בתקופה האחרונה סיכמנו שאתה מיועד להיות המנכ"ל הבא של התאגיד ולעמוד בראש הארגון. לשם כך נדרשו ממך שעות רבות של השקעה בלימוד כלל המערכת, לצד העבודה השוטפת והתובענית. אתה פסעת לקראת מטרה זו שהיתה חשובה לך ולנו, בסבלנות, צעד אחרי צעד, והראית לנו כיצד ניתן לעשות זאת בדרך נטולת אגו ועם המון רצון וכישרון ובעיקר בעבודה קשה.

  יצאת לחופשה ואמרתי לך שתנוח, שלא תחשוב עלינו ותצבור כוחות לקראת העתיד שהולך להיות לא פשוט אבל מאתגר.

  בזמן החופשה שוחחנו כמה פעמים בטלפון והתכתבנו מדי יום. אתה תיארת לי עד כמה מאוריציוס הוא גן עדן בקצה העולם שמאלה, ונשמעת מאושר.

  הידיעה על מותך הפתאומי הכתה בכולנו כרעם בבוקרו של יום חמישי והותירה את כולנו המומים, כואבים ופשוט לא מאמינים שזה באמת קרה.

  אין לנו מלים לנחם את משפחתך האוהבת והכואבת שנותרה לפתע בלעדיך.

  אז, מוטי יקר שלנו, נוח בשלום על משכבך ותדע שאנו לעולם לא נשכח את מה שנתת והענקת לנו בתקופה שהיית אתנו ואצלנו .

  מכל חבריך ושותפיך לעבודה באלונים.

   

 • דוד יקר ואהוב – האחיינים

  אתה פה איתנו – האחיינים של מוטי ויעל

  זה לא מובן לשבת לחשוב על מה לכתוב לךָ. לכתוב לךָ ולא עליךָ. למה לךָ ולא עליךָ, אתה שואל? אני אסביר לךָ.

  לכתוב עליךָ, משמעות הדבר שאתה אינך פה עוד אתנו. ואני, אני רק מחפש מילים חסרות משמעות כדי להוציא קצת רגש החוצה אל אווירהעולם, כי איני יכול עוד לשאת עוד את הכאב הזה בתוכי. אבל אתה פה אתנו. אתה השמיים שלנו, אתה הזריחה בבוקר והשקיעה בערב. הירח ששומר עלינו בלילות חשוכים והכוכב הכי זוהר שמאיר בדרכים. אתה הטבע שלנו, אתה הריח באביב והגשם בחורף. אתה שדות של פרחים מלבלבים וציפורים שחגות מעלינו בשמיים כחולים.

  אז אתה מבין? אתה פה אתנו, חלק בלתי נפרד מהדרך של כל אחד ואחת מאתנו. אז אני כותב לךָ, לא עליךָ.

  דוד יקר ואהוב, לֶךְ לְךָ אל עולמך החדש,עולם שבו אתה הכל. ותמיד תזכור, אתה לעולם תישאר בלבנו.

   

 • מלך הארץ – תמר מזרחי

  מוטי אהובנו ויקירנו –  תמר מזרחי (אמא של יעל)

  אשתמש בשתי מלים שחמיך אֵלִי אמר בזמן שקיבל את הבשורה המרה: מלך הארץ!

  במשך כל חייך, עד כמה שאנו, החם והחמה שלך,הכרנו אותך, לא עשית עוול לאדם, אלא להפך.

  אבל היום עשית לכולנו, לכל יקיריך, את העוול הגדול, שעזבת אותנו.

  אנו, המשפחה כולה מבטיחים לך שתמיד תהיה בלבנוו בתוכנו.

  כמו כן, נזכור את חוש ההומור שלך.

  יהי זכרך ברוך.

  באהבה – מכל המשפחה

   

 • תעודת זהות

  מוטי (מרדכי) דינסטג  ז"ל

  בן אלדה ורפאל

  נולד ברמת יוחנן, כ"ה בתשרי תשכ"ד, 13.10.1963

  אח בכור לרון, סיגל ונעם

  נשוי ליעל (לבית מזרחי)

  אבא לגל, סתו ויובל

  נפטר ב א' בתמוז תשע"ח 14.6.2018

  בן 54 במותו

   

 • לזכר מוטי- ראובן עזריאלי

  לְזֵכֶר מוֹטִי

  עֵת הוֹרִים קוֹבְרִים אֶת יַלְדָּם

  כְּמוֹ נֶהְפְּכוּ סִדְּרֵי הָעוֹלָם,

  רַעְיָיתוֹ לִבּוֹ בְּיָדֶיהָ אָחֲזָה טֶרֶם יִדֹּם

  נֶאֱהֶבֶת אוֹהֶבֶת עַד תֹּם.

   

  שׁוּב אֵין הַדְּבָרִים נָעִים כְּאוֹרְחָם

  כָּבֵד מִשֵּׂאתוֹ כְּאֵב אוֹבְדָנָם

  הָרִיק יילַוֶום עַד אַחֲרוֹן יוֹמָם.

   

  מֵאָבִיו לַמַּד אַהֲבַת אֲדָמָה,

  מֵאִמּוֹ, אָהַבְתְּ בֵּיתוֹ בָּרָמָה

  מְנוּחָתוֹ בַּאֲדָמָה אֲהוּבָה רַחוּמָה

  בִּיְלָדָיו, נְכָדֵיכֶם מִצְאוּ נֶחָמָה.

   

  ראובן עזריאלי

   

   

 • הסרט שלך נגמר רע- סיגלי

  הסרט שלך, מוטי, נגמר רע! – סיגלי (אחותה של יעלי)

  מוטי האהוב,

  השבוע בשיטוטי ברשת פגשתי במשפט הקלישאתי, אבל הכל כך נכון הזה: "יום אחד הסרט של החיים שלך ירוץ לך בראש, תעשה שהוא ממש יהיה שווה לצפייה".

  והסרט שלך, מורדוך, היה ממש ממש שווה. סרט צבוע בצבעים פסטליים, אוירה פסטורלית מלווה במוסיקה הרמונית, ציפורים מצייצות ואנשים מאושרים.

  ממש דרמה רומנטית לכל המשפחה. סרט מלא באהבה!!

  אהבה ענקית לאשה שאתך. אהבה אמיתית כזו, זוגיות חזקה ויציבה עם שפע של הערכה הדדית ועם המון נכונות והצלחה לתת מקום זה לזו להתפתח יחד כל אחד בנפרד.

  אהבה לילדים שהיו מרכז עולמך. אהבה לגל ולסתיו וליובל שידעו שתמיד אתה תהיה ב"היכון" לקטוף בשבילם את הירח, ושתמיד תמיד תהיה איפה שצריך וכמה שצריך. אבא מסור, מלא בחמלה ואהבה שידע לִפנות אל הלב ולראש של כל אחד מהם ולעמוד לצדם בכל רגע ומקום שרק יצטרכו.

  אהבה ונאמנות לרפאל ואלדה, דאגה ומסירות לרון, סיגל ונועם, שידעו תמיד שיש על מי לסמוך…

  וגם אנחנו זכינו ליחס הזה ממך. "מוטי יסדר" היה צמד מילים רווח גם אצלנו בשבט מזרחי, אליו התקבלת בשמחה כבר בסופ"ש הראשון שפגשנו אותך. לעד נוקיר לך על הכבוד והאהבה שרחשת להורינו, לנו ולילדינו.

  כמו בכל סרט גם בשלך היו קונפליקטים, ולא מעט, שהרי סרט נטול דרמות יכול לשעמם. אז שמרת על עירנות וידעת תמיד להתמודד איתם בצורה מושכלת, לא פזיזה ובהשלמה עם שימת לב לכל הפרטים והגורמים המעורבים.

  הרבה אתנחתות קומיות יש בסרט הזה. אוי כמה שאתה יכול להיות מצחיק. קצת ציניות, המון הומור עצמי והיכולת הבלתי נגמרת להשתטות כאחרון הילדים בחבורה גרמו לנו להתאהב בך מיד כשנכנסת אל ביתנו והרגשנו כאילו גם אתה גדלת בו איתנו. איכשהו זה היה ברור מיד שנפשך נקשרה עם זו שלנו – וזה קשר לכל החיים.

  אבל הסרט שלך, מוטי, להבדיל מהדרמות ההוליוודיות הזולות, נגמר רע! בלילה אחד, בחופשה חלומית וקסומה במקום שנראה ומרגיש כמו גן עדן, פשוט התבלבלת והחלטת להישאר. ואני בטוחה שאילו יכולת לערוך אותו מחדש היית משאיר הכל כמות שהוא, פרט לסוף. כי יש לי תחושה שעכשיו, אם אתה מסתכל עלינו מאיפשהו, אתה קצת מתבאס שלא עכבת את הסוף עוד קצת, כי לא באמת התכוונת ויש לך עוד המון להספיק…

  אנחנו נשארים עם הזכרונות ולמזלנו יש הרבה. הארוחות המשפחתיות הקבועות, החגים, הטיולים המשותפים, הבדיחות הפרטיות, הווטסאפ המשפחתי…

  דאגת להשאיר כאן משפחה קטנה ומלוכדת, שתמיד תהיה עטופה על ידינו, המשפחה המורחבת!!

  תנוח בשלום איש יקר ואהוב

   

 • תחסר לי מאוד- רון דינסטג

  אח שלי,

  השארת בור גדול. גדול כמו היקום – בלתי נתפס, אין סופי וכזה שהמוח לא יכול להבין.

  אבל אני רוצה לדבר על מה שהשארת.

  השארת יקום מלא. מלא באהבה, הערכה, כבוד הדדי וערכים. בדרכך שלך, הצלחת לגעת בכל כך הרבה אנשים. ולא סתם נגעת. ידעת תמיד היכן לגעת ובייחוד היכן להרגיע ולכוון, איך להסתכל על מה ש"יש" ולא על מה ש"אין".

  השארת משפחה נפלאה וילדים מקסימים. אין לי ספק שימשיכו את דרכך בדרכם.

  השארת אור, דרך ומשמעות בכל מקום שעבדת – הארת מקומות חשוכים, ידעת לתת כיוון לכל מי שהיה סביבך והשרית אווירת ביטחון וסיפוק.

  יעל, גל, סתיו ויובל – אומרים שהאוכלוסייה שעברה משבר מתחלקת לשלושה: אלה שמתפרקים, אלה שמצליחים לחזור לעצמם ואלו שממנפים את האירוע ומגיעים לגבהים חדשים. מאחל לכם שתצליחו למצוא בכאב הבלתי נתפס משמעות שתעזור לכם להמריא מתוך התהום בה אתם נמצאים.

  תחסר לי מאד, אחי היקר. הנחמה היחידה שלי היא שחיית חיים מלאים ולא נתת לשום דבר לעצור או אפילו לעכב אותך.

  רון

  נכתב ל"שבעה"

 • לאבא ביום השלושים- יובל

  אבא –   יובל

  אני מנסה לכתוב לך, אך אינני מצליח.

  הראש שלי מוצף

  מוצף במחשבות, מוצף בתהיות, והלב עדיין כואב, הוא כנראה יכאב עוד זמן מה.

  כעת שאשר אני מסתכל על התמונות שלך, הדמעות חונקות, הרגשות צפים פעם אחר פעם, אך חיוך רחב עולה על פני, אני מחייך חיוך של גאווה.

  אני כל כך גאה בך, אבא, גאה במי שאתה, גאה בהישגים שלך, במקצועיות שלך, בידע האין סופי, שלך, במעשים הטובים שלך, בזוגיות המופלאה עם אמא, והאהבה שלכם האחת כלפי השני.

  מי עוד יכול להעניק לי את מה שאתה הענת לי?

  מי עוד יכול לענותלי על כל השאלות?

  מי עוד יכול לסבול יום יום את החפירות שלי על ספורט?

  מי עוד יכול לראות את כל הסרטים של ג'יימס בונד כל כך הררבה פעמים?

  למי עוד יש צחוק כל כך מצחיק, שרק כדי לשמוע אותו כדאי לאות את "ארץ נהדרת" בטלויזיה?

  מי עוד יודע להצטלם כל כך טוב?

  ליד מי הכי כדאי לשבת בליל סדר, כדי שהחג יעבור בזריזות ובצחוק?

  אתה אדם מיוחד, אבא, והצניעות והפשטות שבך מייחדות אותך.

  … ויום רודף יום בא והולך לא

  מעשה יום ביומו, ורק אתה יודע,

  שום דבר לא ישוב, שום דבר

  שום דבר לא ישוב עוד למקומו.

  אני כל כך אוהב אותך, וכל כך מתגעגע.

  ביום השלושים